Zabiegi kosmetyczne, które warto wykonać zimą.

Należy zaznaczyć, że istnieją takie zabiegi, które szczególnie warto jest wykonywać w okresie zimowym. Zima to, bowiem czas, w którym występuje o wiele niższe promieniowanie słoneczne, a więc ryzyko przebarwień, jakie mogłyby powstać po wykonanym zabiegu jest również o wiele niższe. Pamiętajmy także o tym, że niektóre zabiegi można wykonywać wyłącznie na nieopalona skórę. Ponadto warto dodać, że zimą nasz organizm o wiele szybciej dochodzi do formy, a ewentualne obrzęki są zdecydowanie mniejsze. O to kilka zabiegów, które szczególnie warto wykonać właśnie o tej porze roku.

Depilacja laserowa

To niezwykle skuteczna metoda usuwania zbędnego owłosienia, dzięki niej możemy na stałe pozbyć się niechcianych włosków. Bardzo wiele osób decyduje się na skorzystanie z tego zabiegu właśnie zimą, ponieważ taką depilacje można zastosować wyłącznie na skórę, która nie jest opalona. Ponadto warto dodać, że dwa tygodnie po zabiegu nie należy opalać obszaru poddanego depilacji. Aby uzyskać zadawalające efekty zabieg depilacji laserowej należy powtórzyć, co najmniej 4 raz w odstępach od 4 do 9 tygodni. Metoda ta jest tym bardziej skuteczna, im jaśniejsza jest skóra i im ciemniejsze są włoski.

Zabiegi kosmetyczne, które warto wykonać zimą.

Peeling chemiczny

Zima to również bardzo dobry czas na wykonanie peelingu chemicznego, który to umożliwia nam szybkie i skuteczne pozbycie się drobnych zmarszczek, przebarwień czy też blizn po trądziku. Do najczęściej stosowanych peelingów chemicznych zaliczamy kwas salicylowy, migdałowy i glikolowy. Po nałożeniu na skórę tego typu preparatu nasz naskórek przez kilka dni złuszcza się i dzięki temu odsłania młodszą skórę.

Usuniecie zmian skórnych

Widoczne zmiany na naszej skórze, które to są efektem nadmiaru lub niedobór któregoś ze składników tkankowych można usunąć nie tylko chirurgicznie, ale także przy wykorzystaniu laserów. Zabiegi usunięcia zmian skórnych laserem, podobnie jak depilację laserową należy wykonywać przy niskim nasłonecznieniu, a następnie chronić prze określony czas dany obszar skóry przed wpływem promieni słonecznych.