Dlaczego dobre pędzle są podstawą makijażu oka?

Wbrew pozorom wykonanie świetnie prezentującego się makijażu oka nie zawsze należy do łatwych zadań - niezwykle ważne okazują się między innymi odpowiednio dobrane akcesoria oraz kosmetyki, z którymi będziemy pracować. Oprócz tego nie bez znaczenia stają się nasze umiejętności oraz doświadczenie w wykonywaniu poszczególnych ruchów. Warto jednak wspomnieć, że za blendowanie cieni do powiek, także za narysowanie odpowiedniej kreski i podkreślenie brwi w dużej mierze zależy od dobrze dobranych pędzli. Dlatego też warto dowiedzieć się, jaką funkcję pełnią one w makijażu oka i czym powinny się wyróżniać, aby ułatwić nam codzienne malowanie.

Dlaczego dobre pędzle są podstawą makijażu oka?

Po czym poznać dobre pędzle do makijażu?

Wybierając pędzle do makijażu oka, wiele osób zastanawia się, czy lepszym wyborem będą modele z naturalnym włosiem, czy z syntetycznym. Warto jednak wspomnieć, że w tym przypadku wybór w dużej mierze zależy od naszych osobistych preferencji i od tego, z jakimi akcesoriami lepiej nam się pracuje. Należy za to zwrócić szczególną uwagę na takie cechy jak miękkość włosia i staranne wykończenie całego pędzla. Wówczas włosie powinno być miękkie, ale zwarte - dobrym pomysłem będzie delikatne przeciągnięcie po pędzlu, aby zobaczyć, czy włosie nie zostaje nam w dłoni. Oprócz tego nie bez znaczenia okazuje się wielkość pędzli - małe, ale zaokrąglone i nieco puchate pędzle świetnie sprawdzą się do blendowania cieni, z kolei bardziej zwarte modele będą dobrym wyborem podczas aplikowania pigmentu lub malowania kresek czy podkreślania brwi.

Warto także zwrócić uwagę na fakt, że nie każdy pędzel zapewni nam taki sam efekt na powiece. Jak wspomnieliśmy, zaokrąglone i puchate pędzelki będą idealnym wyborem do blendowania cieni, co sprawia, że trudno byłoby wyobrazić sobie bez nich pracę z cieniami do powiek. Mimo to nie sprawdzą się zbyt dobrze do nakładania cieni, ponieważ nie pozwolą na większe skoncentrowanie pigmentu w jednym miejscu. To sprawia, że w przypadku aplikowania cieni godnym uwagi pomysłem będzie wyposażenie się w przynajmniej dwa rodzaje pędzli. Osobnym zakupem będą również pędzle do kresek i do podkreślania brwi.