Bezpieczny i trwały manicure

Można postawić śmiałe stwierdzenie, że manicure tytanowy zrewolucjonizował branżę beauty. Choć na świecie znany jest od wielu lat, w Polsce nieśmiało podbija serca miłośniczek stylizacji paznokci. W czym tkwi fenomen całego zabiegu i dlaczego Polki go pokochały?

Sposób na idealny manicure

Kobiety w Polsce są niezwykle ambitne i śmiało pną się po drabinie kariery na sam szczyt. Ciężka praca idzie w parze z dopracowanym wyglądem, na który płeć piękna zawsze znajduje czas. Polki uchodzą za zadbane i pracowite, nastawione na sukces kobiety. Wiele z nich w codziennym biegu wybiera opcje, dzięki którym uda im się zaoszczędzić trochę czasu. Jeśli chodzi o zabiegi upiększające, do takich z pewnością należy manicure tytanowy.

Kobiety bardzo chętnie poddają się stylizacji paznokci, wybierając kolory podkreślające charakter. Manicure tytanowy stanowi alternatywę dla niezwykle popularnej hybrydy, posiadając przy tym szereg zalet. Zabieg trwa około 45 minut, a efekt utrzymuje się na paznokciach nawet do 5 tygodni bez odprysków i zarysowań. To wspaniała wiadomość dla tych, którzy oszczędnie dysponują swoim czasem przy nawale codziennych obowiązków.

Jak wygląda zabieg?

Przed aplikacją kosmetyków należy przygotować płytkę paznokci. W tym celu przeciera się je odtłuszczaczem i nadaje paznokciom pożądany kształt. Kolejnym krokiem jest nałożenie bazy żelowej. Trzeba to zrobić dokładnie, ponieważ lakier będzie widoczny dokładnie w tych miejscach, w które dotarła baza. Po aplikacji kosmetyku zanurza się paznokieć w słoiczku z pyłkiem w wybranym kolorze.

Powyższe czynności z użyciem bazy i pyłku należy wykonać dwukrotnie. Kolejna czynność po wyschnięciu preparatu to nałożenie lakieru nawierzchniowego. Ostatnim krokiem jest wykończenie stylizacji z użyciem lakieru utwardzającego.

Bezpieczny i trwały manicure

Skład produktów dla eko-fanek

Jedną z największych zalet manicure tytanowego jest trwałość sięgająca kilku tygodni. Producenci kosmetyków do tej formy stylizacji paznokci zadbali także o to, by skład produktu odpowiadał miłośniczkom stylu eko. W składzie znajdują się wyłącznie produkty organiczne, wzbogacone akrylem oraz dwutlenkiem tytanu. Lakiery tytanowe dzięki obecności witamin A, D i E stanowią bombę witaminową i dbają o kondycję płytek, zauważalnie je wzmacniając. Produkt jest tak bezpieczny, że zabiegiem bez obaw mogą cieszyć się nawet kobiety w ciąży.

Trwały manicure wykonany w domu

Pomimo, że manicure tytanowy znalazł się w ofercie salonów kosmetycznych już jakiś czas temu, usługa nie należy do najtańszych. Za klasyczną stylizację trzeba zapłacić ponad 100 złotych. Zabieg, mimo że wykonywany raz na kilka tygodni, może nieco nadszarpnąć domowy budżet, dlatego rozsądną opcją będzie wykonanie manicure samodzielnie.

Technika zdobienia nie należy do najtrudniejszych. Zdolności manualne zdecydowanie się przydadzą, jednak nie należy zniechęcać się początkowymi niedoskonałościami. Manicure tytanowy będzie prezentował się o wiele lepiej, jeśli w stylizacji zostaną użyte produkty wysokiej jakości.

Partnerem materiału jest Lart - profesjonalne lakiery tytanowe.