Manicure tytanowy. Co to jest i czym różni się od hybrydy?

Manicure hybrydowy czy też manicure tytanowy to najbardziej obecnie popularne rozwiązania, gdy chodzi o stylizowanie paznokci. Nic w tym dziwnego, paznokcie po tego typu zabiegach będą się wyjątkowo prezentować. Czym te metody będą się różnić i jaką z nich powinno się wybrać?

Manicure tytanowy versus hybrydowy

Jeśli chodzi o tytanową opcję to dość nowa propozycja, jeśli chodzi o manicure hybrydowy. Specjaliści uważają, że jest to bezpieczniejsza opcja niż manicure hybrydowy. Aby prawidłowo go wykonać powinno się używać odpowiedniej bazy, utwardzacza, top coatu czy kolorowego pudru. Każda pani, która chce mieć taki manicure doceni między innymi to, że dostępnych mamy ponad 300 kolorów.

Okazuje się, że taki zabieg ma nie tylko estetyczne walory, ale będzie pozytywnie wpływał na ogólną kondycję. Dzięki temu, że aplikacja będzie wykonywana nieinwazyjnie płytka paznokci będzie całkowicie bezpieczna. Dodatkowo w produktach stosowanych w czasie wykonywania manicure tytanowego są cenne składniki odżywcze jak między innymi tytan, wapń czy witaminy A, D, E. Widoczne efekty pojawiają się jednak dopiero po kilku miesiącach.

Plusem tego typu rozwiązania będzie ogólna kondycja paznokci, ale również to, że do utwardzania nie trzeba będzie wykorzystywać lampy UV. Należy pamietac, że długie eksponowanie skóry na promieniowanie UV może przyczyniać się do rozwoju skóry. Puder, który będzie nakładany na paznokcie w czasie wykonywania manicure wysycha jedynie w trakcie kontaktu z powietrzem.

Jeśli kobieta zdecyduje się na taka opcję będzie miała dużo bardziej naturalny efekt, ponieważ płytka paznokciowa nie będzie tak pogrubiona jak w przypadku manicure hybrydowego. Produkty nakładane w czasie robienia hybrydy będą tworzyć grubą warstwę, co będzie sprawiać, że manicure jest bardziej odporny na uszkodzenia. Różnica będzie również to, że w przypadku manicure tytanowego można uzupełnić tylko odrosty. Nie trzeba ściągać całej warstwy jak to będzie konieczne w przypadku, gdy odnawia się hybrydę. To na pewno będzie duzy plus, jeśli chodzi o taką metodę stylizacji paznokci.

Należy również zwrócić uwagę na to, że jest duża różnica cenowa między obiema metodami. Manicure tytanowy będzie dużo droższy niż hybryda. Za ten pierwszy płaci się około 150 złotych, podczas gdy hybryda będzie miała około 100 złotych. To niewątpliwie minus nowoczesnej metody.

Manicure tytanowy. Co to jest i czym różni się od hybrydy?

Jak wykonać manicure tytanowy?

Manicure tytanowy można wykonać także samodzielnie w domu. Zaoszczędzimy pieniądze ale należy trzymać się ważnych zasad. Przed rozpoczęciem stylizacji dłonie powinny być dezynfekowane. Płytkę paznokcia będzie trzeba zmatowić przy użyciu bloczka do paznokci. Kolejny etap to nałożenie cienkiej warstwy bazy. To żel base.

Po tym będzie najważniejsze zadanie. Paznokieć trzeba włożyć do pojemniczka z pudrem, gdzie znajduje się pigment. Proszek przykleja się do płytki paznokciowej, ale dla uzyskania efektu warto to powtórzyć. Wtedy mamy pewność, że uzyskiwany kolor będzie rzeczywiście intensywny. Nadmiar usuwa się delikatnie z paznokcia.