Kosmetyki na mróz. Jak pielęgnować wrażliwą skórę dziecka zimą?

Idealnie gładka skóra dziecka, która jest aksamitna w dotyku, świeża i nawilżona. Tak właśnie chce, by było każda matka i szuka gwarancji ochrony dla młodego organizmu. Zdarzają się sytuacje, w których naturalna równowaga bariery hydrolipidowej skory dziecka zostaje jednak zachwiana. Alergie, podrażnienia, wysuszenia, swędzenie. Niekorzystne warunki pogodowe zaburzają funkcjonowanie skory dziecka. Dlatego ważne będzie wybrać odpowiednie kosmetyki, by sobie z tym poradzić.

Kremy na zimę do twarzy dziecka

Bez odpowiedniego zabezpieczenia skóry lepiej nie wychodzić z domu. Szczególnie gdy chcemy być na dworze w słoneczny i mroźny dzień. Z jednej strony podrażnienia mogą być powodowane przez mróz, z drugiej wysuszenie i poparzenie słoneczne – zima bowiem słońce również opala i może parzyć skorę, która do promieni nie jest przyzwyczajona. Im mniejsze będzie dziecko tym mniej odporna na działanie słońca skóra. Kremy dla niemowląt jakie sa proponowane są bardzo delikatne, nie mają sztucznych dodatków, charakteryzują się tym, zę są gęste, bogate, tłuste. Najlepiej, gdy maja mineralne filtry UV, bez podrażniających PEG-ów, parafiny czy innych substancji, które powodować mogą zapchanie skory dziecka. Taki krem będzie odpowiedni nawet dla małego dziecka z alergią.

Jak działa krem dla malucha?

Krem ma za zadanie pielęgnować oraz chronić. Pielęgnuje ponieważ nawilża i odżywia, łagodzi podrażnienia, chroni przed mrozem, wiatrem przez działanie naturalnych olejków a także fizycznych filtrów mineralnych, które będą zapewniać barierę przed promieniowaniem UV. Dzięki tego typu kombinacji składników w czasie spędzonym na dworze skóra dziecka będzie osłoniona a ryzyko podrażnień będzie znacznie mniejsze.

Kosmetyki na mróz. Jak pielęgnować wrażliwą skórę dziecka zimą?

Dla podrażnionej skóry

Jeśli na twarzy dziecka pojawiły się zaczerwienienia, skóra łuszczy się i jest podrażniona albo pęka to trzeba te objawy łagodzić. Potem należy odżywiać naskórek, by dac mu warunki do regeneracji. Dobrym sposobem będzie spryskiwanie skóry wodą termalną. To przyniesie ulge bardzo szybko a jednocześnie dostarczy się skórze cennych minerałów, łagodzi i przygotowuje do regeneracji z pomocą kremów.

Jeśli chodzi o łagodzenie podrażnień to dobrze sprawdzają się preparaty z dodatkiem panthenolu. Warto sprawdzać skład kosmetyków, sporo z nich ma panthenol, ale tylko niektóre mają go w odpowiednio dużej dawce. Ostatni etap to również nawilżenie i ochrona a więc zastosowanie takich kremów, które będą w stanie zabezpieczyć twarz. Aby nie pozostawiały tłustej warstwy można będzie je rozprowadzić z pomocą wacika, który będzie zwilżony wodą termalną.

Podrażniona skóra ciała – czym leczyć?

Len to także przyjaciel dla podrażnionej skory. Można przygotować kisiel z siemienia lnianego, dolewamy go do wieczornej kąpieli i będziemy mieli świetne efekty terapii skory podrażnionej, suchej, alergicznej, swędzącej, łuszczącej się. Jeśli przy trudnych warunkach pogodowych czy gorszej jakości wodzie skóra dziecka będzie sucha, szorstka i podrażniona to dobrze zaczać od lnu oraz kąpieli w oliwkach i olejkach.

Nie tylko kremy

Wspominana już woda termalna będzie się sprawdzać nie tylko przy leczeniu skóry podrażnionej. Minerały naturalne wzmacniają także zdrową skórę więc wodę można stosować ochrony pielęgnacyjnej. Wykorzystuje się ją między innymi w specjalnych pomadkach do ust dla dzieci, przy sztyftach ochronnych do twarzy, które stosować będzie można jako produkt doraźny już w trakcie spaceru czy w momencie, gdy widzimy, że taka dodatkowa ochrona będzie potrzebna.