Kwiaty – wszystko na temat ich dostawy

Osoby, które nie zajmują się przewozem kwiatów nie mają świadomości z czym wiąże się bezpieczne dostarczenie ich do odbiorcy. Każdy dostawca taki jak np. Telekwiaciarnia w Białymstoku zrobi wszystko, by dostawę dowieźć na miejsce w stanie nienaruszonym. Zorganizowanie systematycznego transportu wiąże się z zachowaniem odpowiednich standardów oraz posiadania odpowiednich sprzętów, a nawet samochodu. Warto pochylić się szerzej nad kwestią transportu kwiatów oraz tego jak się do niego przygotować.

Jak należy przewozić kwiaty?

Firmy zajmujące się zawodowo przewozem kwiatów np. https://bialystok.telekwiaciarnia.pl są wyposażone w specjalne skrzynki czy wózki specjalistyczne, przeznaczone do transportu kwiatów. Najważniejszą zasadą przewożenia roślin jest to, by jak najszybciej dotarły one do odbiorcy. Idealną sytuację jest taka kiedy docierają one do konsumenta jeszcze tego samego dnia. Nie zawsze niestety tak jest, bywa, że kwiaty spędzają w podróży nawet po kilkanaście godzin.

Kwiaty, które mają przebyć długą drogę powinny wcześniej spędzić czas w chłodni lub w lodówce, w przypadku prywatnego przewozu. Innym zabezpieczeniem jest owinięcie łodyg materiałem, które wcześniej zostały ucięte pod kątem. Na materiał następnie należy umieścić folię i założyć gumkę recepturkę.

Kwiaty, które posiadają małe listki czy płatki najlepiej gdy umieszczane są w płytkich kartonach. Większe bukiety także mogą znajdować się w kartonach, a czasem nawet w wiaderkach czy pojemnikach z wodą – jest to możliwe jedynie w sytuacji, gdy ktoś będzie podczas podróży trzymał przedmiot wypełniony wodą.

Podczas transportu nie należy zatrzymywać się na długo. Jest to bardzo ważne podczas upalnych dni, kiedy samochód na postoju bardzo szybko się nagrzewa. Kwiaty w takiej sytuacji nie mają szans na przeżycie. Trzeba pilnować, by w trakcie jazdy kwiaty nie znajdowały się miejscu nasłonecznionym.

Kwiaty – wszystko na temat ich dostawy

Transport specjalistyczny - Bialystok.Telekwiaciarnia.pl

Firmy, które zajmują się dostawami krajowymi, a nawet międzynarodowymi muszą posiadać specjalne samochody, które są tak zwanymi pojazdami-chłodniami albo izotermami. Takie samochody są w stanie zapewnić kwiatom ochronę przed zewnętrznymi czynnikami atmosferycznymi oraz idealną dla nich temperaturę do przeżycia podróży w niezmienionym wyglądzie.

To właśnie firmy zajmujące się pocztą florystyczną są zobligowane do zapewnienia kwiatom odpowiednich warunków przejazdu. Oprócz samochodu potrzebny jest doświadczony kierowca, który posiada wiedzę na temat odpowiedniego transportowania kwiatów i warunków w jakich powinny być one przewożone. Ponadto, firmy te zwykle wyposażone są w specjalistyczne skrzynki oraz wózki, które ułatwiają pracę dostawcom kwiatów.

Pielęgnacja kwiatów przed podróżą

Kwiaty po zebraniu powinny od razu znaleźć się w chłodni. Kwiaty przed podróżą są podcinane. Czynność ta uwarunkowana jest od dystansu jaki będą musiały pokonać. W przypadku dużych odległości, kwiaty są przycinane w fazie wczesnego pąka. W sytuacji mniejszych dystansów, kwiaty są podcinane w późniejszych fazach.