Płyn do pielęgnacji soczewek kontaktowych. Jaki produkt wybrać?

Płyn do soczewek kontaktowych to specjalny produkt, którego zadaniem jest oczyszczanie i dezynfekcja szkieł oraz ich pielęgnacja. Dobrej jakości produkt pozwala szybko usunąć zanieczyszczenia z powierzchni soczewek oraz przygotować je do ponownego użytku. W zakup takiego produktu powinni zainwestować wszyscy posiadacze szkieł długoterminowych, które wymagają odpowiedniej pielęgnacji i przechowywania.

Do czego służy płyn do soczewek kontaktowych?

Soczewki kontaktowe to doskonała alternatywa dla klasycznych okularów. Są wygodne w noszeniu, doskonale nadają się dla aktywnych osób uprawiających sport oraz ludzi, którzy chcą w dyskretny sposób poprawić jakość oraz siłę swojego widzenia. Z noszeniem soczewek kontaktowych wiąże się jednak obowiązek dbania o ich czystość i higienę. To właśnie zadanie płynu do soczewek, który może pełnić kilka różnych funkcji.

Płyn do soczewek służy do czyszczenia szkieł kontaktowych oraz usuwania z ich powierzchni zabrudzeń. Dobrej jakości produkt w delikatny i bezpieczny dla soczewek sposób pozwala usunąć osady i zabrudzenia oraz przygotować je do ponownego założenia. Wiele dostępnych na rynku produktów to płyny wielofunkcyjne, które oprócz czyszczenia mogą być wykorzystywane także do przechowywania szkieł w nocy. Należy do nich płyn do soczewek BioTrue marki Bausch & Lomb. Dzięki podwójnemu systemu dezynfekcji produkt posiada działanie bakterio- i grzybobójcze, co pozwala zadbać o higienę korzystania z soczewek.

Płyn do pielęgnacji soczewek kontaktowych. Jaki produkt wybrać?

Jaki płyn do soczewek wybrać? Pożądane składniki nawilżające

Soczewki kontaktowe mogą nieznacznie podrażniać i wysuszać oczy. Aby poprawić codzienny komfort korzystania z nich warto zainwestować w zakup dobrej jakości płynu, który będzie zawierał w swoim składzie cenne dla zdrowia naszych oczu składniki nawilżające. Należą do nich takie substancje, jak np. panthenol, sorbitol oraz hiluronian sodu, którego spory dodatek znajduje się w produkcie marki Bausch & Lomb. Płyn do soczewek BioTrue dzięki wysokiej zawartości hialuronianu sodu pozwala soczewkom zachować nawilżające właściwości do 20 godzin.

Osoby posiadające wrażliwe i skłonne do podrażnień oczy powinny sięgać po produkty bez dodatku substancji konserwujących. Są one co prawda droższe od klasycznych płyn z parabenami, jednak będą bezpieczniejsze do stosowania dla alergików. Zadaniem konserwantów jest przedłużenie trwałości produktu, jednak ich zawartość może podrażniać wrażliwe oczy oraz prowadzić do występowania reakcji alergicznych.

Pojemność butelki a czas przydatności do użytku

Płyny do soczewek kontaktowych kupimy w opakowaniach o różnych pojemnościach. Nie warto inwestować w duże pojemności, gdyż płyny mają stosunkowo krótkie terminy przydatności do użytku. Po otwarciu produkty najczęściej zachowują bowiem swoje właściwości przez 3 miesiące. Lepszym rozwiązaniem jest więc zakup płynu w mniejszym opakowaniu, który będziemy w stanie zużyć we wskazanym przez producenta czasie. Wspominany powyżej płyn do soczewek biotrue kupić można w butelce o pojemności 300 ml, która wystarczy na 90 dni regularnego korzystania z produktu.