Ratunek dla osłabionej wakacjami skóry - czyli jak pielęgnować naskórek po lecie

Czas wakacji to okres beztroski i lenistwa. Niestety, bardzo często w lecie zapomina się o prawidłowej pielęgnacji skóry i włosów. Brak czasu, pochłonięcie innymi, atrakcyjnymi zajęciami, liczne podróże, to wszystko sprawia, że niechroniona skóra staje się szorstka, sucha, a na jej powierzchni pojawiają się naczynka. Włosy stają się bardziej łamliwe, wypadają j tracą blask. Czy jest to proces nieodwracalny? Na szczęście nie, można łatwo przywrócić skórze i włosom dawny stan.

Co wpływa na uszkodzenie skory?

W letnie dni ciało jest narażone na działanie wysokich temperatur, a także wiatr. Niestety, zbyt intensywne opalanie, bez odpowiedniej ochrony również ma bardzo negatywny wpływ na jego kondycję. Słona woda, a także woda chlorowana na basenach dodatkowo wysusza naskórek i czyni go o wiele mniej elastycznym. Lenistwo, które często wiąże się z wakacyjnym odpoczynkiem, również przyczynia się do osłabienia skóry.

Ratunek dla osłabionej wakacjami skóry - czyli jak pielęgnować naskórek po lecie

Złuszczanie skóry

Zgrubiały naskórek, który nie jest tak gładki i świetlisty potrzebuje szybkiego ratunku. Jednym ze sposobów, na przywrócenie go do dawnej świetności jest zastosowanie wszelkiego rodzaju peelingów. Najkorzystniej jest wybierać te naturalne, które dodatkowo nie obciążą skóry. Usuwanie martwego naskórka, warto robić systematycznie, ale nie codziennie, gdyż może być to zbyt duże obciążenie dla skóry.

Kolejny krok - nawilżenie

Prawidłowo oczyszczona skóra, której twarda bariera została usunięta, jest przygotowana na przyjęcie rożnego rodzaju kremów. Jeżeli chodzi o nawilżenie, to może być ono wykonywane codziennie, a nawet byłoby to wskazane dla najlepszych efektów. Dobrze jest sięgać po jakościowe produkty, które nie działają jedynie na powierzchni, ale nawadniają i odżywiają również głębokie warstwy ciała.

Czas na regenerację

W tym punkcie nieocenione okazują się maski, które dostarczają wartościowych witamin i wpływają na elastyczność i poprawę kolorytu. Naprawiają uszkodzony naskórek, a także w wielu wypadkach dają ukojenie, które jest zbawienne zwłaszcza na bardzo zniszczonych obszarach.