Sylwester - jak się do niego przygotować?

Myślisz już o imprezie sylwestrowej? Być może wydaje Ci się, że zostało jeszcze bardzo dużo czasu. Jeśli jednak chcesz zorganizować wyjątkową, niezapomnianą imprezę, powoli zacznij się do niej przygotowywać. Planując mądrze i z dużym wyprzedzeniem, możesz zaoszczędzić sobie wielu niepotrzebnych nerwów.

Lista gości

Pierwszym krokiem w planowaniu przyjęcia, również sylwestrowego, jest przygotowanie listy gości. Zastanów się, kogo chcesz zaprosić. Możesz poprosić o pomoc zaufaną osobę. Przygotowując listę gości, pomyśl, gdzie chcesz zorganizować przyjęcie. Pamiętaj też o osobach towarzyszących. 

Decyzja, kogo chcesz zaprosić, nie jest tutaj jedyną kwestią. Powinieneś również rozważyć, w jaki sposób to zrobisz. Aby nadać imprezie wyrafinowany i stylowy akcent, możesz przygotować spersonalizowane zaproszenia. Powinny zawierać wszystkie istotne informacje, w tym datę, godzinę, lokalizację i wymagania dotyczące ubioru. Napisz też, w jaki sposób i do kiedy należy potwierdzić przybycie. Ewentualnie możesz zadzwonić lub napisać maila. 

Sylwester - jak się do niego przygotować?

Motyw i miejsce imprezy

Wybierz motyw sylwestrowy, który Cię ekscytuje. Upewnij się, czy wybrany motyw spodoba się nie tylko Tobie, ale też zaproszonym gościom. Entuzjazm związany z danym tematem zwiększy Twoje zaangażowanie w organizację imprezy. Pamiętaj, by wysyłać zaproszenia z trzytygodniowym wyprzedzeniem. Wybierz zaproszenia, które pasują do wybranego motywu.

Wybierz miejsce, w którym chcesz zorganizować przyjęcie. Sprawdź, czy pomieści wszystkich zaproszonych gości (z osobami towarzyszącymi). Teraz, gdy masz już wybrany temat i przygotowaną listę gości, możesz spokojnie zdecydować, czy urządzić imprezę w domu, czy w lokalu. Wielką popularnością cieszy się sylwester na rynku w Krakowie. Wtedy nie musisz już myśleć o czasochłonnych przygotowaniach. Możesz bawić się w gronie rodziny lub znajomych do białego rana, w rytm dobrej muzyki.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Teraz gdy masz już motyw, listę gości i zaproszenia, możesz ustalić budżet. Pamiętaj, że nikt nie oczekuje od Ciebie pięciu dań. Zamiast tego pomyśl o smacznych przekąskach. Dużą popularnością cieszą się koreczki śledziowe w occie, dipy szpinakowe i serowe kanapeczki. Jeśli chodzi o napoje, koniecznie pamiętaj o szampanie i jednym lub dwóch modnych drinkach. 

Znajdź dekoracje tematyczne, które będą unikalne dla Twojego stylu imprezy. Być może będziesz musiał trochę poszukać w Internecie. Dlatego nie zostawiaj wszystkiego na ostatnią chwilę. 

Nie zapomnij zorganizować 1-2 gier lub zajęć, które poprawią samopoczucie zaproszonych gości. Niezależnie od tego, czy chcesz, by uczestnicy zgadywali nawzajem swoje postanowienia noworoczne, czy grali w gry planszowe, tego typu atrakcje urozmaicą każdą imprezę. 

Sylwester - jak się do niego przygotować?

Jak się ubrać?

Sukienka na ramiączkach i szpilki są fajne, ale komfort jest kluczowy, gdy imprezujesz w domu. Powiedz gościom, żeby ubrali się wygodnie. Możesz nawet urządzić piżama party. Zobacz, czy wszyscy będą się doskonale bawić. Ponadto nie ma presji, by kupić drogą kreację na sylwestra.