Prosty sposób na pozbycie się henny

Częstym pytaniem osób, wracających po wakacjach jest jak usunąć hennę z ciała lub tych, u których ten tatuaż nie wygląda gustownie. Sposób jest prosty i szybki, chociaż zazwyczaj dobierane są niewłaściwie metody, które są nieefektywne. Hennę można zlikwidować poprzez zastosowanie prawidłowego barwnika, zgodnie z wytycznymi zawartymi w tym artykule. Mamy na to pewny i niestanowiący zagrożenia dla ciała patent.

Najlepiej zmywalne specyfiki

Należy pamiętać, że henna jest barwnikiem, którego nie zmyjemy zwyczajną wodą. Posiada bardzo intensywny pigment, dlatego też zaliczana jest do grupy dość permanentnych barwników. Do jej wyeliminowania będziemy potrzebowali jednego z następujących kosmetyków: płynu do demakijażu, pianki do golenia, oliwki dla niemowląt lub specjalnego środka do zmywania henny. Można zastosować także pastę do zębów, wodę utlenioną lub spirytus kosmetyczny.

Prosty sposób na pozbycie się henny

Sposób usuwania henny

Gdy wybierzemy już odpowiedni środek musimy nasączyć tym środkiem, przygotowany wcześniej wacik kosmetyczny. Kolejno należy pocierać przez około 2 minuty fragment ciała pokryty henną. Gdy za pierwszym podejściem nie uda się usunąć tatuażu w całości, trzeba spróbować jeszcze raz. Wypada uzbroić się w cierpliwość, ponieważ im mocniejszy pigment posiada tatuaż, tym ciężej będzie go zmyć.

Podobne sposoby wykorzystywane są w kosmetologii. Tymi samymi środkami zmywane są henny z włosów czy z brwi. Osoby, które nie są przekonane co do stosowania domowych trików mają alternatywę w postaci odwiedzenia gabinetu kosmetycznego i tam wykonanie tego zabiegu przez osobę wykwalifikowaną.

Sposoby usunięcia henny są często dostępne także na różnych, kobiecych portalach internetowych. Wymieniane tam techniki to np. sok z cytryny, mleczko do demakijażu czy krem natłuszczający.

Rozjaśnianie henny

Warto dodać, że dzięki zastosowaniu płynu do demakijażu, pianki do golenia czy profesjonalnego środka do henny można nie tylko go usunąć, ale także rozjaśnić. Sposób postępowania jest dokładnie taki sam, jak wcześniej, tylko w tym wypadku działania są krótsze i mniej gwałtowne.

Jak widać rozwiązań na pozbycie się henny czy mały lifting jest wiele. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.