Kulki do pochwy - dlaczego warto je stosować?

Prawdopodobnie już wiesz, że kulki gejszy ułatwiają napinanie i rozluźnianie mięśni dna miednicy. Wzmacniają je, poprawiając życie intymne. Początkowo należy stosować je kilka minut dziennie, stopniowo wydłużając czas, gdy mięśnie staną się silniejsze. Nie martw się, jeśli kulki kegla wypadają. Wystarczy, że rozluźnisz ciało. Większość modeli ma sznurki, które ułatwiają wkładanie i wyjmowanie kuleczek. Sprawdź, dlaczego warto je stosować!

W czym mogą pomóc kulki do pochwy?

Wiele kobiet zaczyna stosować wspomniane kulki, by poprawić życie seksualne. Silniejsze mięśnie dna miednicy ułatwiają osiągnięcie orgazmu. Lekarze podkreślają, że kulki do pochwy mogą pomóc w przywróceniu formy po ciąży. Dodatkowo poprawiają kontrolę nad pęcherzem.

Istnieją różne rodzaje nietrzymania moczu: naglące, stresowe i mieszane. Wspomniane akcesoria mogą pomóc w wysiłkowym nietrzymaniu moczu. Dzięki nim unikniesz krępującej sytuacji, gdy się śmiejesz, kichasz lub kaszlesz. Jeśli regularne ćwiczenia kegla nie przyniosły rezultatu i próbujesz uniknąć operacji, wypróbuj kulki gejszy.

Jak wybrać kulki kegla?

Zastanawiasz się, jakie kulki kupić? Wybierając akcesoria, zwróć uwagę na swoje potrzeby i preferencje. Dużą popularnością cieszą się modele składające się z jednej i dwóch kulek. Jeśli jesteś początkująca, zdecyduj się na to pierwsze rozwiązania. Podwójne kulki zapewniają bardziej intensywny trening. Wspomniane gadżety zazwyczaj wykonane są z metalu lub silikonu. Różnią się rozmiarem i ciężarem, dzięki czemu na pewno znajdziesz odpowiedni model.

Jak włożyć kulki do pochwy?

Upewnij się, że nałożyłaś na kulki dużą ilość lubrykantu i przyjmij wygodną pozycję. Dzięki temu unikniesz dyskomfortu podczas wkładania kuleczek. Powoli i równomiernie włóż pierwszą kulkę. Jeżeli wybrany model ma sznureczek pomiędzy kuleczkami, pamiętaj, by wsunąć go do pochwy. Teraz delikatnie włóż drugą kulkę. Wepchnij kule tak daleko, jak chcesz. Jeśli Twój model ma sznurek lub pętlę do wyjmowania, powinien wisieć poza pochwą. Upewnij się, że przez przypadek go nie włożyłaś. Napnij mięśnie miednicy, by utrzymać w sobie kulki. Jeżeli czujesz, że za chwile wypadną, delikatnie wsuń je głębiej do pochwy.

Trzymając kuleczki w środku, możesz czuć mrowienie. To uczucie zwykle nasila się wraz z ruchem, na przykład podczas chodzenia, schylanie się lub wspinania. 

Kulki do pochwy - dlaczego warto je stosować?

Jak ćwiczyć mięśnie miednicy z kulkami gejszy?

Kiedy już poczujesz się komfortowo podczas wykonywania tradycyjnych ćwiczeń Kegla, rozważ dodanie kulek gejszy. Połóż się na plecach i włóż kuleczki. Upewnij się, że nałożyłaś dużą ilość lubrykantu na okolice pochwy. Teraz napnij mięśnie dna miednicy, aby włożyć kulki. Utrzymaj skurcz przez pięć sekund, a następnie zrelaksuj się przez pięć sekund. Jeden zestaw może składać się z pięciu powtórzeń. W ciągu dnia wykonaj 1-3 serie.

Wspomniane kulki możesz też wykorzystać do poprawy życia seksualnego. Leżąc w łóżku, włóż kuleczki do pochwy i zacznij ściskać mięśnie dna miednicy. Kiedy poczujesz się pobudzona, zacznij się dotykasz. Możesz również chwycić za ulubiony wibrator.