Jakie kosmetyki będą najlepsze dla naszej skóry zimą?

Zima jest trudnym czasem dla naszej skóry. Zmiany temperatury, a także mróz sprawiają, że skóra może mieć problemy z nadmierną suchością. Warto wybrać więc kosmetyki, które będą dla niej jednocześnie delikatne, ale również sprawią, że skóra stanie się bardziej odporna na czynniki zewnętrzne.

Jakie kosmetyki będą najlepsze dla naszej skóry zimą?

Jakie kosmetyki są najlepsze na zimę?

Na zimę warto wybrać kremy natłuszczające, które mają w sobie m.in. glicerynę. Ma ona właściwości łagodzące podrażnienia, ale również jest bardzo dobrym wsparciem dla skóry zimą. Zatrzymuje wodę w skórze, dzięki czemu odczujemy znaczne wygładzenie się skóry i mniejszą szorstkość. Ten składnik występuje m.in. w kremach do rąk, ale również w kremach na zimę. Nie zapominajmy również o ochronie przed słońcem – kremy z filtrem są konieczne również zimą. Kiedy mamy śnieg, promienie słoneczne się do niego odbijają co sprawia, że skóra jest jeszcze bardziej narażona na promieniowanie UVA. Filtr SPF 30 i 40 powinien być wystarczający. Wzmacniająco na naczynia krwionośne będzie działała witamina C, która chroni skórę przed nadmiernym wysuszeniem, ale również działa wzmacniająco na naczynia krwionośne. Dzięki witaminie C można w łatwiejszy sposób zadbać o kondycję skóry, ponieważ witamina ta działa przeciwko wolnym rodnikom. W kremach do twarzy na zimę ważne są olejki. Regenerująco działa na nas olejek arganowy, który dobrze chroni skórę przed wysuszeniem. Dodatkowo ma działanie wzmacniające i regenerujące. Stosowany jest również w balsamach do ciała. Ma działanie regenerujące oraz ochronne. Wspaniale się wchłania oraz odżywia skórę, nadając jej aksamitnej miękkości.  

Co powinno znaleźć się w naszej zimowej kosmetyczce?

W naszej kosmetyczce na pewno powinny się znaleźć takie produkty jak: krem do rąk, balsam do ust, krem do twarzy natłuszczający, krem z filtrem. Dobrze jest również zaopatrzyć się w kosmetyki do ciała, takie jak balsamy. Skóra zimą wymaga szczególnej pielęgnacji, dlatego warto zadbać o nią w odpowiedni sposób. Pomogą nam w tym rekomendowane kosmetyki na zimę z olejkami oraz gliceryną w składzie.