Produkty do pielęgnacji skóry na lato

Teraz kiedy zima dobiega końca i za niedługo nadejdą gorące i wilgotne dni, sprawdź, jakie kosmetyki wybrać. Dzięki nim Twoja skóra będzie świeża i młoda. Będziesz wyglądać oszałamiająco.

Krem z filtrem przeciwsłonecznym

Krem przeciwsłoneczny jest niezbędny latem. Sprawdź, jaki ma SPF. Zastosuj go co najmniej 30 minut przed wyjściem na słońce. Ponadto, jeśli zamierzasz się malować, daj kremowi trochę czasu, aby się wchłonąć. Dopiero wtedy możesz zastosować kolejne kosmetyki.

 Produkty do pielęgnacji skóry na lato

Balsam do ust z SPF

Wysoka temperatura i zbyt duża ekspozycja na słońce może powodować wiele podrażnień ust. Wtedy będą bolesne, popękane i suche. Skóra na Twoich ustach jest znacznie cieńsza niż na twarzy lub dłoniach. Ryzyko uszkodzeń jest większe. Dlatego warto nosić ze sobą balsam do ust. Za każdym razem, gdy chcesz pomalować usta szminką, najpierw posmaruj je balsamem. W ten sposób zapewnisz ustom większą ochronę.

Maska ochronna do włosów

Lato jest wyjątkowym wyzwaniem dla Twoich włosów. Przede wszystkim z powodu ciągłego upału, wysokiej temperaturze i sporej wilgoci. Przez to skóra głowy swędzi i jest brudna. Włosy mogą być nadmiernie tłuste. Codzienne mycie szamponem może zaszkodzić włosom. Dlatego pomyśl o ochronne masce do włosów. Nakładaj ją co drugi dzień. Wtedy przywrócić włosom wilgoć i naturalny połysk.

Peeling

Latem często się pocimy. Nic nie może być bardziej odświeżające dla skóry niż przyjemny peeling dla ciała. Usuń cały brud i pot z całego dnia. Peeling pomaga złuszczyć skórę, aby każdego dnia była świeża, czysta i młoda.

 Produkty do pielęgnacji skóry na lato

Lekkie perfumy

Tak wszyscy uwielbiamy psikać się perfumami. W letnie miesiące stają się niezbędne. Wybierz perfumy, które mają lekki zapach i nie są zbyt oszałamiające. Muszą być jednak trwałe, ponieważ dużo się pocimy.

Nawilżający błyszczyk do ust

Na lato wybierz nawilżający błyszczyk do ust. Możesz wybrać taki, który ma owocowy zapach. Wtedy będziesz się czuć świeżo przez cały dzień. Jeśli Twój błyszczyk nie ma SPF, nałóż najpierw balsam do ust z SPF.

Bronzer

Latem możesz pochwalić się piękną opalenizną. Wybierz bronzer, jeśli jeszcze go nie używasz. Użyj złotych, jasnych, zgaszonych i rdzawych kolorów, aby nadać skórze wspaniały blask. Uważaj jednak, aby nie przesadzić.